Author Topic: How to Clone a Hard Drive Using Acronis True Image 2010  (Read 1205 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
    • Videochatinfo
How to Clone a Hard Drive Using Acronis True Image 2010
« on: January 25, 2013, 12:36:43 AM »
Nu de multe ori ai fost pus in situatia de a muta windows-ul cu tot cu drivere programe de pe hardul initial pe alt hard datorita diverselor situatii aparute: hard mic si ai achizitionat unul mai mare,probleme cu hardul pe care e instalat OS-ul si nu vrei sa pierzi tot ceea ce ai,etc. intr-o situatie asemenatoare am fost pus ieri cand hardul de 80 giga pe care era instalat windows-ul a inceput sa dea semne de oboseala,restartare din senin,inghetarea desktop-ului etc. ca sa nu fiu nevoit a reinstala tot OS-ul cap coada si programele aferente plus driverele am recurs la o solutie de mijloc,astfel am ales sa folosesc un program ffff util-Acronis True Image care printre alte functionalitati fff utile fiecarui utilizator are si acea utilitate de clonare a unui hard,astfel cu ajutorul Acronis am reusit sa copiez tot hardul de 80 (windows,programe,drivere) si sa il mut pe un hard nou de 250, toata operatiunea a durat 35 min, un timp spectaculos daca ne gandim ca numai windows-ul are nevoie de mai mult ca sa fie instalat sa nu mai vorbim de timpul alocat instalarii programelor si drivelelor, am cautat pe net si am gasit un tutorial video ce va va ajuta sa faceti aceasta operatiune cu succes in caz de nevoie,iata filmuletul:

VideochatInfo

How to Clone a Hard Drive Using Acronis True Image 2010
« on: January 25, 2013, 12:36:43 AM »