Author Topic: Asus Transformer Book Trio - laptop, tablet? ?i desktop  (Read 976 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
    • Videochatinfo
Asus Transformer Book Trio - laptop, tablet? ?i desktop
« on: June 04, 2013, 11:03:30 AM »
 Se pare c? era PC-ului multifunc?ional debuteaz? ?n for?? ?i Asus are unul din cele mai gr?itoare exemple ?n acest sens. P?n? acum am v?zut deja o tablet? cu Windows sau cu Android care se ata?az? la un dock cu tastatur? ?i baterie ?i se transform? ?ntr-un laptop. Am v?zut ?i PC-ul all-in-one al c?rui ecran deta?abil se transform? ?n tablet?. Acum avem de-a face cu Transformer Book Trio, un dispozitiv care se poate transforma ?n aproape orice format dore?ti. Secretul st? ?n folosirea a dou? platforme simultan, una ?n tablet? ?i una ?n baza cu tastatur?.

Asus Transformer Book Trio - 3-?n-1 veritabilAsus Transformer Book Trio - 3-?n-1 veritabil
  ?n spatele ecranului de 11.6? cu rezolu?ie full HD se afl? un SOC de la Intel cu procesor Atom Z2580 tactat la 2 GHz. Aceast? configura?ie ruleaz? Android Jelly Bean, dispune de o memorie de 64 GB ?i este alimentat? de o baterie de 19,5 Wh. ?n dock-ul cu tastatur? se g?se?te configura?ie pentru Windows 8. Sistemul de operare semnat Microsoft este rulat tot de un procesor Intel, ?ns? de data aceasta avem Intel Core i7-4500U cu arhitectur? Haswell. Stocarea se face pe un HDD de 1 TB, iar bateria integrat? are 33 Wh.

Asus Transformer Book Trio - dou? procesoare Intel, dou? SOAsus Transformer Book Trio - dou? procesoare Intel, dou? SO
  Atunci c?nd ecranul este deta?at, Transformer Book Trio func?ioneaz? ca o tablet? cu Android. Conectat la dock, dispozitivul devine un ultrabook cu noua genera?ie de procesoare de la Intel. Dock-ul ?n sine poate func?iona independent, ca un desktop PC cum spune produc?torul, atunci c?nd este conectat la un monitor extern. Nu ?tim momentan dac? putem folosi tableta ?n modul Remote Desktop atunci c?nd o deta??m. De asemenea, nu ?tim dac? se poate lucra ?n mediul Android atunci c?nd tableta este conectat? la dock. De?i dispune de dou? baterii, nu ?tim dac? laptopul Asus Transformer Book Trio se poate folosi de am?ndou?.
 A?a cum a fost cazul ?i altor produse anun?ate ast?zi, pre?ul ?i data lans?rii lui Transformer Book Trio nu au fost men?ionate.

http://www.go4it.ro/tablete/asus-transformer-book-trio-laptop-tableta-si-desktop-intr-un-singur-dispozitiv-10922917/

VideochatInfo

Asus Transformer Book Trio - laptop, tablet? ?i desktop
« on: June 04, 2013, 11:03:30 AM »