Author Topic: Cum evaluam un site pe care dorim sa lucram  (Read 993 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 40.0 Firefox 40.0
    • Videochatinfo
Cum evaluam un site pe care dorim sa lucram
« on: August 31, 2015, 11:27:33 PM »
Nu de multe ori intalnesc modele dezamagite de site-uri bune, spunand ca, nu le merge, ca, nu e trafic, etc.la intrebarea mea cat timp au lucrat pe un site raspunsul a fost demn de stan si bran: "aaaa pai nu am stat mult,2 zile si gata, o data 2 ore si o data 4 ,am vazut ca, nu merge,trafic slab,$$$ putini l-am lasat balta"...no comment!
Sa revenim si sa oferim un exemplu de evaluare a unui site din prisma unui model nou:

1- In primul rand trebuie sa avem profilul complet,poze,fan club,video-uri (acolo unde se cer) etc.
2- Pe un site nou trebuie sa lucrezi minim 3 perioade ca, sa iti dai seama daca este sau nu un site pentru tine,de ce 3 perioade? ( 2 saptamani are o perioada ) in prima perioada vom aparea ca, model nou si implicit vom avea un pic de promovare din partea site-ului,promovare ce difera de la site la site, in a 2 perioada,deja avem un nr. de membrii fideli,eventual si ceva fani,lucrurile incep sa se aseze,in a 3 perioada suntem clar pe propiile noastre picioare,acum vom sti exact daca se merita sau nu sa stati pe site facand o evaluare a ultimelor perioade lucrate si trageti o linie,veti vedea ca,nu ati lucrat degeaba ,toate acestea sunt posibile doar daca veti lucra minim 6-8 ore pe zi timp de minim 5 zile consecutiv si va, veti respecta programul zilnic impus,altfel, daca, intrati din joi in paste si doar 1-2-3 ore...nu o sa faceti decat $$$ de seminte si acadele.

In concluzie: un site nu se "incearca" precum o acadea ( e dulce sau amara ) pe un site se LUCREAZA efectiv cel putin 3 perioade cu , un program fix si ore respectate daca, vreti sa aveti o concluzie finala asupra acelui site din toate punctele de vedere: trafic,membri,etc!

VideochatInfo

Cum evaluam un site pe care dorim sa lucram
« on: August 31, 2015, 11:27:33 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 59.0 Firefox 59.0
    • Videochatinfo
Re: Cum evaluam un site pe care dorim sa lucram