Author Topic: Ai cont de FB pe mobil? atunci totul este la FB  (Read 814 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
  • Windows NT 10.0 Windows NT 10.0
  • Browser:
  • Firefox 58.0 Firefox 58.0
    • Videochatinfo
Ai cont de FB pe mobil? atunci totul este la FB
« on: March 07, 2018, 12:57:45 PM »
Cam asa sta situatia, azi de curiozitate am facut un back-up FB sa vad si eu ce contine,el se face astfel doar pe DESKTOP PC si nu pe mobil/tableta:
 Cei de la Facebook au implementat un modul foarte util şi uşor de folosit pentru realizarea unei copii de siguranţă. Pentru a ajunge la el, faceţi click în colţul din dreapta sus al paginii web şi un al doilea click pe Settings. La baza primei pagini de configurare – General există un buton intitulat foarte sugestiv ,,Download a copy of your Facebook data.”(Descarcă o copie a datelor tale de pe Facebook). După un click pe el vi se va afişa o fereastră pe care trebuie să optaţi pentru ,,Start my archive”. Confirmaţi alegerea făcută. Nu vor trece decât câteva minute până veţi putea descărca un fişier ZIP cu toate imaginile, clipurile şi postările voastre pe Facebook. Un link către respectivul fişier vă va fi trimis şi  prin email. Pentru a-l descărca, este posibil să fiţi nevoiţi să vă introduceţi din nou parola aferentă contului FB!

Am descarcat arhiva conform procedurii de mai sus si am avut nenumarate....surprize...una din ele fiind ca toate nr. mele de mobil pierdute cand am resetat mobilul...erau bine mersi la...contact.info in arhiva FB,surpriza cea mai mare am avut-o cand am deschis si restul fisierelor....sms-uri,mesaje si multe altele....va las pe voi sa vedeti ce se intampla atunci cand folositi FB pe mobil..."surprize,surprize"....
 In imagine aveti cum arata arhiva de la FB...

« Last Edit: March 23, 2018, 02:02:03 PM by Alex »

VideochatInfo

Ai cont de FB pe mobil? atunci totul este la FB
« on: March 07, 2018, 12:57:45 PM »