Author Topic: Reinstalare programe din Windows Store cu un singur click  (Read 1094 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
    • Videochatinfo
Reinstalare programe din Windows Store cu un singur click
« on: April 03, 2014, 10:57:09 PM »
 Din diverse motive, c?teodat?, trebuie s? reinstal?m noul sistemul de operare Windows 8. Dac? reinstalarea ?n sine nu este chiar a?a de anevoioas?, reinstalarea tuturor programelor presupune mult timp, nefiind prea pl?cut?. Desigur, pe l?ng? programele desc?rcate de pe Internet le mai avem ?i pe cele ob?inute din Windows Store, iar ast?zi am s? v? prezint un mod foarte simplu de a reinstala aceste programe pe care le-am avut ?n vechiul Windows 8, cu un singur click. Deci, dup? reinstalarea sistemului Windows 8, intr?m ?n meniul Start (Win+C) ?i d?m click pe iconi?a (tile) Store. La click dreapta va apare app bar unde vom face un nou click pe Your apps.
Your apps ?n Windows Store height=310
Se va deschide o list? cu toate aplica?iile pe care le-am avut instalate din Windows Store ?n vechiul Windows 8:

Your apps height=359
Select?m toate programele sau doar pe cele pe care dorim s? le reinstal?m apoi facem click pe butonul Install ?i a?tept?m ca procesul s? fie finalizat:
Install apps height=359
Foarte simplu ?i rapid! Tot ?n cadrul sec?iunii Store, nu uita?i ca periodic sunt afi?ate update-urile pentru aplica?iile instalate, v? recomand s? nu le ignora?i (asta ?n cazul ?n care nu ave?i selectat? op?iunea Automatically install updates). Succes!

Sursa:
http://www.programecalculator.ro/reinstalare-programe-din-windows-store-cu-un-singur-click/

VideochatInfo

Reinstalare programe din Windows Store cu un singur click
« on: April 03, 2014, 10:57:09 PM »