Author Topic: Un forum pentru toti!  (Read 7218 times)

0 Members and 3 Guests are viewing this topic.

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
  • Nimic nu este intamplator
    • Videochatinfo
Un forum pentru toti!
« on: January 24, 2013, 11:41:02 PM »
Am creat acest forum satul de mizeriile de pe restul forumurilor de profil , si eu am plecat ca multi altii ca model in urma cu 10 ani si am propiul studio acum, dar nu voi uita niciodata de unde am plecat cu atat mai mult sa dau raspunsuri cu aere de superioritate ori la caterinca , sper si imi doresc sa creem impreuna o comunitate bazata pe respect reciproc indiferent ca, este vorba de modele ori studiouri , exista diferente intre cele 2 categorii dar asta nu inseamna ca, nu putem invata unii de la altii ori sa ne ajutam reciproc , depinde de noi si de comportamentul nostru sa creem o comunitate unita , dealtfel cu totii avem acelasi scop: eficienta si castiguri , de noi depinde cum ne ajutam reciproc , daca aveti idei despre crearea unor noi sectiuni nu ezitati sa postati si vor fi realizate, cu ocazia aceasta doresc bun venit tuturor!. ;)

VideochatInfo

Un forum pentru toti!
« on: January 24, 2013, 11:41:02 PM »

Offline the dreamer

• Newbie
  • *
Re: Un forum pentru toti!
« Reply #1 on: March 23, 2013, 01:24:00 PM »
Buna Ziua! Inainte de toate as dori sa ma prezint, sint un baiat de 31 de ani si as dori sa cunosc mai bine acest domeniu, stiu ca este un domeniu in care femeile fac legea dar sper ca si baietii sa fie o parte importanta in acest domeniu, eu deocamdata sint inregistrat pe doua siteuri, xcams si live jasmin, cu mentiunea ca pe live jasmin m-au suspendat pe motive tehnice, as dori sa intreb pe cei prezenti pe acest forum care sint siteurile unde baietii sint ceruti, si niste recomandari de sisteme pc pentru cei care activeaza de acasa, la preturi rezonabile, multumesc anticipat pentru raspunsuri.

VideochatInfo

« Reply #1 on: March 23, 2013, 01:24:00 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #2 on: March 23, 2013, 02:55:17 PM »
Salut si bun venit!

In primul rand nu exista notiunea de suspendare pe motive tehnice, mai mult ca sigur ai incalcat regulamentul si sunt convins 100% ca, ai facut schimb de adrese cu membrii in free chat sau pvt , suspendarea nu tine mai mult de 24-48 de ore in cel mai fericit caz, dar daca, ai facut schimb de adrese ia-ti adio de la site, esti banat pe viata. din pacate LJ si site-urile din reteaua lor erau cele mai bune la categoria baieti, poti incerca si site-urile din lista asta:

http://videochatinfo.com/index.php?board=2.0

Majoritatea au si optiunea baieti/gay.

Second! pentru un stream de calitate pe un singur site in HD ai nevoie de un minim de upload de 2 mega pe extern , faci testul aici:

http://www.speakeasy.net/speedtest/

Si alegi New york, daca la upload iti da 2 sau mai mult mega este OK, sub...nici o sansa sa faci $$$ , cat despre sisteme ai aici recomandarile noastre:

http://videochatinfo.com/index.php?topic=61.0

Si nu in ultimul rand iti trebuie un webcam de calitate , respectiv un logitech C920!

VideochatInfo

« Reply #2 on: March 23, 2013, 02:55:17 PM »

Offline the dreamer

• Newbie
  • *
« Reply #3 on: April 01, 2013, 04:28:13 PM »
In primul rind multumesc mult pentru amabilitate si promtitudine, dati dovada de multa seriozitate, o calitate atat de rara in zilele noastre, referitor la live jasmin, de la suportul online mi sa spus ca sint suspendat pe motive tehnice adica calitate proasta a imaginii , nici intrun caz de schimb de adrese personale, sincer nici nu doresc sa cunosc pe nimeni dintre clienti, vreau doar sa castig niste$ , eu am acum un sistem cu procesor pentium 4 ,3 ghz, ram 1 gb, hdd 80 gb, si mi sa spus ca am nevoie de cel putin un procesor care sa aiba fsb de cel putin 1300 mhz, 4 gb ram, 500gb hdd, astea ar fi cerintele minime pentru o transmisie hd de calitate, cidat este ca la inceput cei de la suport au reglat pe calitate hd si a functionat o perioada, probabil am avut probleme si din cauza ca obisnuiesc sa urmaresc videoclipuri in timpul transmisiei, care este sfatul d-voastra pentru baietii care vor sa faca videochat? si de ce este asa mare diferenta de cerere dintre fete si baieti? toti clientii vor doar fete? multumesc anticipat.

VideochatInfo

« Reply #3 on: April 01, 2013, 04:28:13 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #4 on: April 01, 2013, 08:49:46 PM »
Cu placere! este prima data in peste 10 ani de cand lucrez in videochat cand aud acest motiv " suspendat pe motive tehnice " intradevar, sistemul tau nu , ca , este vechi, dar este...antic, cumparati un sistem din generatia noua avand macar un procesor Intel I5 si vei reusi sa lucrezi pe minim 2 site-uri in HD cu brio, ca, sa poti lucra bine nu trebuie sa ai deschis nimic pe PC in afara de site-uri , eventual un player de muzica, recomandat VLC player si atat , ca sa poti face $$$ frumosi la categoria baieti trebuie sa te inscri la categoria gay.

Succes!

VideochatInfo

« Reply #4 on: April 01, 2013, 08:49:46 PM »

Offline the dreamer

• Newbie
  • *
« Reply #5 on: April 02, 2013, 01:38:59 PM »
Multumesc pentru raspunsuri, dati dovada de multa seriozitate, cei de la jasmin au spus ca este ok un procesor i3 dar ar fi si mai bun un i5 pentru ca are 4 inimi, spre deosebire de i3 care are doar 2, in general in acest domeniu ce sisteme cu ce specificatii se folosesc?un i5 cu 8 gb ram, si 1 tb hdd cate siteuri ar duce? as mai dori sa va intreb daca exista un forum pe acest site dedicat doar baietilor? sa ne spunem si noi problemele cu care ne confruntam in acest domeniu deocamdata acaparat in proportie covarsitoare de fete, multumesc anticipat.

VideochatInfo

« Reply #5 on: April 02, 2013, 01:38:59 PM »

Offline the dreamer

• Newbie
  • *
« Reply #6 on: April 03, 2013, 08:19:50 PM »
As mai dori sa intreb care este diferenta efectiva de functionare intre un sistem asamblat in magazin si unul de marca, dell sa zicem? fiindca sint sisteme foarte performante no name la preturi sub 2000 ron, la aceleasi specificatii dell costa aprope dublu, care este explicatia? exista riscul ca sistemele asamblate in magazin sa aiba probleme de functionare ulterioare? multumesc.

VideochatInfo

« Reply #6 on: April 03, 2013, 08:19:50 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #7 on: April 03, 2013, 11:10:50 PM »
Nici o diferenta notabila in afara celei de pret, practic platesti brandul la cele de marca ca, sa nu mai zic faptul ca, placile de baza de " brand " sunt blocate , practic nu poti schimba mai nimic in BIOS , de ce merita un produs no name luat pe bucati? sunt multe atuuri:

pret mai mic
configuratie personala
garantie pe fiecare componenta in parte si nu pe tot asamblul , de ex: la DELL sau orice alt brand , daca se strica ceva iei tot PC-ul cu tine si pleci la service unde ramane cat timp considera ei necesar , la no-name...se strica sa zicem o memorie din cele 2-4 instalate, o scoti pe cea stricata si iti vezi mai departe de munca pana iti cumperi o alta noua , se strica placa video, nici o problema, scoti placa video o trimiti la service iar intre timp conectezi monitorul prin iesirea video a placii de baza , si..lucrezi in continuare fara probleme pana iti pui o alta placa video sau se repara cea stricata.
In concluzie: NU cumparati BRAND-uri indiferent de marca, aruncati cu banii pe fereastra.

VideochatInfo

« Reply #7 on: April 03, 2013, 11:10:50 PM »

Offline the dreamer

• Newbie
  • *
« Reply #8 on: April 23, 2013, 08:27:09 PM »
Revin cu o intrebare legata de camerele web, as dori in principiu sa lucrez pe 4 siteuri simultan cu 4 camere web simultan conectate la pc, dar mi sa spus la un magazin it ca as avea nevoie de un soft special pentru ca sistemul sa functioneze cu 4 camere simultan, ce recomandare imi faceti , sa folosesc splittere sau mai bine fiecare site cu alta camera web? multumesc anticipat.

VideochatInfo

« Reply #8 on: April 23, 2013, 08:27:09 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #9 on: April 23, 2013, 08:50:40 PM »
Simplu! folosesti un splitter:

http://videochatinfo.com/index.php?topic=23.0

Pentru mai multe detalii foloseste acest topic!

http://videochatinfo.com/index.php?topic=57.0

VideochatInfo

« Reply #9 on: April 23, 2013, 08:50:40 PM »

Offline FmsBizz

• Newbie
  • *
« Reply #10 on: November 16, 2013, 02:39:29 PM »
Sper ca am gasit exact ce cautam !  :D

VideochatInfo

« Reply #10 on: November 16, 2013, 02:39:29 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #11 on: November 16, 2013, 11:02:38 PM »
Bun venit! ;)

VideochatInfo

« Reply #11 on: November 16, 2013, 11:02:38 PM »

Offline true dreamxxx

• Newbie
  • *
« Reply #12 on: May 19, 2014, 07:38:06 PM »
Salutare ! am observat ca nu prea se vorbeste despre My free cams...ar cam trebui, de cateva zile(dupa intrunirea de la Miami a modelelor de top) au lansat Super High Definition...mai precis au venit cu un soft nou pt broadcast,schimbat mult in bine fata de precedentul mentionez ca la upload bandwidth-ul e dublu fata de precedentele sesiuni.

VideochatInfo

« Reply #12 on: May 19, 2014, 07:38:06 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #13 on: May 19, 2014, 08:36:20 PM »
Multumim de info.intradevar MFC-ul nu are mai nimic pe acest forum si asta deoarece nu agreem site- urile cu free show si plata pe tokensi desi MFC- ul a fost unul din primele site- uri cu care am lucrat noi dar noutatile sunt intotdeauna binevenite. ;)

VideochatInfo

« Reply #13 on: May 19, 2014, 08:36:20 PM »

Offline true dreamxxx

• Newbie
  • *
« Reply #14 on: May 20, 2014, 10:36:16 AM »
Cu placere!Sper sa fie de folos tuturor celor ce colaboreaza cu acest site.

VideochatInfo

« Reply #14 on: May 20, 2014, 10:36:16 AM »

Online Nord

• Newbie
  • *
    • Webfreecams.info
« Reply #15 on: June 19, 2014, 12:14:32 AM »
Salut forum ! Sunt Nord si imi bat si eu capul ca si voi in domeniul videochat-ului ! Multumesc Alex pentru invitatie !

VideochatInfo

« Reply #15 on: June 19, 2014, 12:14:32 AM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #16 on: June 19, 2014, 12:19:50 AM »
In, sfarsit! bun venit printre prieteni! ;)

Offline alexx11

• Newbie
  • *
« Reply #17 on: January 12, 2015, 04:33:15 PM »
salut. de ce as avea nevoie si ce ar trebui sa fac ca sa pot face videochat(fata) de acasa fara studiouri?

VideochatInfo

« Reply #17 on: January 12, 2015, 04:33:15 PM »

Online Alex

• Administrator
  • Hero Member
    • Videochatinfo
« Reply #18 on: January 12, 2015, 05:48:38 PM »
Bun venit in primul rand, tot ceea ce ai nevoie este sa iti faci conturile pe site-urile de videochat, internet bun, camera web de calitate si un PC de calitate!

VideochatInfo

« Reply #18 on: January 12, 2015, 05:48:38 PM »

Offline TeatruStudio

• Newbie
  • *
« Reply #19 on: February 06, 2015, 11:36:20 AM »
Revin cu o intrebare legata de camerele web, as dori in principiu sa lucrez pe 4 siteuri simultan cu 4 camere web simultan conectate la pc, dar mi sa spus la un magazin it ca as avea nevoie de un soft special pentru ca sistemul sa functioneze cu 4 camere simultan, ce recomandare imi faceti , sa folosesc splittere sau mai bine fiecare site cu alta camera web? multumesc anticipat.

Recomand sa folosesti Verysoft Webcamsplitter ;) il folosesc de ani de zile.

VideochatInfo

« Reply #19 on: February 06, 2015, 11:36:20 AM »